Najzaujímavejšie ostrovy na svete. Ktorý v budúcom roku jednoznačne navštívte?

Plánovanie dovolenky je obľúbenou činnosťou mnohých ľudí. Zatiaľ čo niektorí chodia každý rok na to isté miesto, iní radi navštevujú nezvyčajné destinácie, kde ešte neboli ani oni, ani ich priatelia. Ak patríte do druhej skupiny, tu je niekoľko zaujímavých ostrovov, ktoré sa určite oplatí navštíviť budúci rok.

Madagaskar je úplne iný svet

Lákala vás niekedy Afrika? Nemusíte ísť do jeho centra, stačí na jeho okraj. Tu sa nachádza aj jeden z najkrajších a najzaujímavejších ostrovov na svete – Madagaskar. Je to štvrtý najväčší ostrov na svete, ktorý patrí k africkému kontinentu a leží v Indickom oceáne. Možno ho poznáte najmä vďaka rovnomennej animovanej rozprávke, ktorá si našla cestu do sŕdc dospelých aj detí.

Okrem endemickej flóry a fauny tu môžete vidieť aj nádherné baobaby a desiatky druhov lemurov. Možno medzi nimi nájdete kráľa Juliena z kresleného filmu.

Z Alcatrazu vám naskočí husia koža

Ak ste v Amerike, určite by ste mali navštíviť tento ostrov, ktorý nie je ani najväčší, ani najmenší, ale je najobávanejší. Hovoríme o Alcatraze, kde sa nachádza jedno z najdesivejších väzení na svete. Ostrov leží uprostred Sanfranciského zálivu a v súčasnosti je predovšetkým turistickou atrakciou.

V minulosti tu však bol uväznený známy väzeň Al Capone a mnoho ďalších zločincov. Vo svojej dobe sa hovorilo, že z tohto väzenia niet úniku.

Kuba sa vám dostane pod kožu

Ak sa presuniete o kúsok ďalej, môžete navštíviť Kubu – ostrov v Karibiku, ktorý sa vám doslova dostane pod kožu. Každú minútu budete mať pocit, že ste sa určite preniesli späť v čase. Kubánci bežne hrajú karty na ulici, tancujú, popíjajú – na prvý pohľad sa zdá, že nemajú stres ani strach z budúcnosti.