Najlepšie športy pre chudnutie. Vyskúšate volejbal alebo pádlovanie?

Rozhodli ste sa do leta schudnúť do požadovanej štíhlej postavy? Chcete konečne po rokoch zhodiť prebytočné kilá, ktorá vám len znižovala sebavedomie? Je dôležité zmeniť jedálniček, ale okrem toho je dôležité začať poriadne piť vodu z kohútika, ktorú si môžete spestriť o uhorku alebo limetku. A samozrejme nesmiete zabudnúť na správny pohyb, ktorý je základom úspechu. Lenže aký pohyb je najvhodnejší?

Športovanie – to je obrovská kategórie plná športov. Jeden šport je lepší ako druhý, ale pravdou je, že by sa dali vytipovať športy, ktoré sú účinnejšie pri chudnutí ako iné. Poďme si práve takéto športy spomenúť.

plážový volejbal

Skvelým športom na chudnutie je plážový volejbal, ktorého sezóna akurát začala. Plážový volejbal je možné prevádzkovať na vonkajšom ihrisku, kúpalisku alebo napríklad na dovolenke – stačí mať len loptu a sieť, ktorú si napokon môžete domyslieť. Aj keď si možno hovoríte, že plážový volejbal nie je nijako náročný, nie je tomu tak. Je to naozaj náročný šport, ktorý je dokonca trikrát náročnejšie na piesku než na klasické palubovke. Počas plážového volejbalu zapojíte celú radu svalov.

pádlovania

Najmä v posledných rokoch si ľudia obľúbili takzvaný paddle boarding, inými slovami pádlovania po vode na doske. Aj keď sa tento šport môže javiť ako veľmi ľahký a jednoduchý, je to opäť pomerne náročný šport, pri ktorom zapojíte predovšetkým ruky.

frisbee

V Českej republike nie je frisbee zrovna zaužívané, čo je veľká škoda. Je to totiž taky šport, pri ktorom sa efektívne a pomerne rýchlo chudne. Než totiž chytíte letiaci frisbee, poriadne sa prebehnete, teda z tohto športu bude naraz pomerne náročná aktivita. Málokto by čakal, koľko sa pri hádzaní a chytaní frisbee spáli kalórií!

Frisbee môže byť vaším skvelým spoločníkom na dovolenke. Stačí si tento plastový tanier pribaliť do kufra. Je to ideálne letné či jarné zábava.