Nahé líčenie na leto

Každá žena sa cíti lepšie, keď jej to pristane. Lepšie sa potom zvládajú všetky povinnosti i životné trable, ktoré nám osud privedie denne do cesty. Všetky dobre vyzerajúci modelky, pôsobiaci ako prirodzené a bez make-upu majú na sebe nahé líčenie. A tiež, a na to nezabúdajte, na všetkých vydaných fotkách sú upravené vo fotoshopoch. Je teda dobré si neupadnúť do zúfalstva. A rovnako tak dobré je sa naučiť líčiť tak, aby to nebolo moc spoznať.

Dokonalé líčenie nazývané nahé, vyzerá väčšinou tak prirodzene, že modelky vyzerajú, ako by sa v ňom rovno tak narodili. Sú prirodzené práve vďaka tomuto zvolenému make-upu, ktorý dokáže ich prednosti zvýrazniť aj podčiarknuť a zároveň potlačia všetky nedostatky.

Dokonalý make-up

Základom je vždy úplne dokonale odlíčená a vyčistená pleť, ktorá je zbavená všetky mastnoty a to najmä v našej T zóne. To je v oblasti brady, okolo nosa a čela. Na dokonale vyčistenú a tiež tonizovanú pleť pleťovým tonikom, nanášajte dennú starostlivosť o pleť v podobe tenkej vrstvy denného či hydratačný krému. V tomto prípade menej znamená viac, pretože pokožka potrebuje cez deň prirodzene dýchať aj svojim povrchom.

Nahé líčenie zvané nude

Použite vždy podkladovú bázu na zvolený vstrebaný krém. Špeciálny priehľadný gél sa vďaka svojej konzistencii dokonale prepojí s krémom. Pre trvanlivé a perfektné líčenie je úplne nepostrádateľný. Okrem fixacea predĺženie trvanlivosti líčenie aj vyhladzuje nerovnosti pleti. Make-up na báze vždy dobre drží a nestiera sa potom počas celého dňa.

Pokiaľ je treba vyrovnať pleť a zamaskovať neduhy, nasleduje nanesenie korektora. Skryje kruhy pod očami, pupienky, akné či nerovnosti a hravo ich potlačí. Zelený korektor pekne kryje červené pupienky, a ten s oranžovým nádychom zamaskuje práve tmavé kruhy pod očami. Použitím svetlejšieho korektora potom vymodeluje časti v tvári, ktoré treba výrazne presvetliť. Stmavuje sa potom širšie hranaté čelo alebo vaše široké lícne kosti. Tvár sa vždy dá zjemniť a vymodelovať k obrazu svojmu.

Make-up

Odtieň make-upu má byť vo farbe pleti, alebo svetlejšie. Ten pleť rozjasní aj prežiari a tvár sa dá vymodelovať púdrom, bronzerom a tvárenkou. Efekt je potom prirodzený a dokonalý. Naučte sa používať štetec a do fľaštičky nesiahať prsty. Pri nanášaní štetcom premasírujete pleť a vyhnete sa mapám. Nanášať sa musí make-up aj smerom na stred krku až k dekoltu, akoby do stratena v tvare V, takzvane do rozhalenkou košele. Na okolie očí patrí jemný korektor, pretože je koža tu veľmi citlivá a tenká. Preto na ňu nepatrí make-up, ale korektor. Zvoľte krémový s aplikátorom, ktorý má jemnú fluidnej textúru. Na okolie očí ho nanášajte jemným poklepávaním bruškami prstov do kože.

Dokončite nanesením sypkého púdru pomocou štetca a zafixujte líčenie. Je jemný a na pleti je takmer neviditeľný. Na bežné denné líčenie doplňte tenkú linku úplne tesne okolo rias zo spodu aj z hora vášho oka a jemne ju rozotrite buď štetcom, alebo hubkou na konci ceruzky do stratena. Čiernovlásky tmavo hnedú, blondínky telovú či svetlo hnedú. Čím svetlejšie sú vlasy, tým svetlejší je aj farba ceruzky. Potom už naneste len maskaru. Tvar obočia sa dokresľuje rovnako jemne. Na pery patrí len lesk na pery transparentné alebo v jemnom odtieni.