Matcha: Ako pomáha a ako nám prospieva?

Každá žena chce schudnúť do plaviek, preto skúša mnohé mnohokrát až nebezpečné a drastické diéty, ktoré len zdevastujú žalúdok a poškodí tráviacu sústavu. Dámy, rozhodne sa takto neničte a radšej stavte na niečo, čo stopercentne funguje. Začnite jesť zdravšie a pravidelne, len to vás ochráni pred zbytočnými nadbytočnými kilami. Ak sa rozhodnete jesť zdravšie a pravidelnejšie, do svojho jedálnička primiešajte takzvanú Match, ktorá vám s chudnutím krapet pomôže.

Matcha je v súčasnosti veľmi obľúbený druh zeleného čaju, ktorý sa začal servírovať napríklad v každej kaviarni Starbucks. Jedná sa o jemný zelený prášok, ktorý sa využíva už po stáročia, avšak k nám doputoval až teraz a žne obrovské úspechy. Tento jemný zelený prášok sa používal v Japonsku, a to pri čajových obradoch.

Jeho škála účinkov je obrovská. Nielen, že perfektne spaľuje tuky, ale taky bojuje proti rôznym typom rakoviny a zrýchľuje aj ten najpomalší metabolizmus. Matcha čaj je oveľa zdravšie než klasický zelený čaj. Mnohí hovoria, že obsahuje až stokrát viac telu prospešných látok!

Aké je tajomstvo tohto čaju?

Tajomstvo match je všeobecne zname- Ukrýva sa totiž v polyfenolových zlúčeninách, ktoré sa radia medzi antioxidanty. Práve látky, ktoré sú obsiahnuté v spomínanom zelenom prášku dokážu zachytiť radikály, ktoré ničia našu DNA.

Ako nám matcha prospieva?

Ako sme spomenuli, pomáha nám spaľovať tuky a zrýchľuje metabolizmus, čo ocení každá žena, ktorá sa teraz pokúša schudnúť do plaviek. Okrem toho matcha podporuje našu imunitu, teda si vírusy a prechladnutiu na nás netromfne.

Matchu konzumujú predovšetkým športovci, ktorí túžili kvalitnejšie prežiť intervalový tréning. Matcha je zbavila únavy a rýchlejšie sa im regenerovalo zapražené telo. Matcha však nie je určená len športovcom, môže pomôcť aj vám. Chuť však nie je práve sympatická.