Ktoré potraviny najlepšie začínajú naše telo?

Raňajky sú základom dňa, takže by sme sa mali starať o kvalitné raňajky každé ráno, ktoré vždy začína naše telo, a dnes budeme lepší. Väčšinou ráno nechodíme na raňajky, čo je škoda, pretože sme sa ponáhľali kúpiť nejaké nezdravé rýchle raňajky na ceste do práce a ešte rýchlejšie k jedlu. Bohužiaľ, toto nie je začiatok dňa, aj keď sme si kúpili skvelé raňajky. Zvyčajne stále piť šálku horúcej kávy v zhone a my si myslíme, že taká raňajška je dosť, nanešťastie to nestačí. Musíme sa sústrediť na skoré vstávanie a opitosť. Naozaj chce vedieť, čo jesť jedlo.

Je všeobecne známe, že ráno jeme hlavne rôzne druhy ovocia, pretože vďaka ovocím získavame presne to, čo potrebujeme v tele. Bohužiaľ však často nekupujeme ovocie, preto musíme odporučiť inak a urobiť ďalší štart do nového dňa. Najlepšie raňajky zahŕňajú nasledujúce kombinácie.

• Voda s citrónom

Citrónová voda je jedinečnou súčasťou raňajok, ktorá dokonale naplní naše telo potrebnými vitamínmi, ktoré zlepšia našu imunitu. Je dôležité poznamenať, že metabolizmus je tiež pre nás veľmi dobrý. Odporúča sa piť vlažnú vodu s citrónom, nie studená alebo horúca – v tejto forme je nápoj len šokom pre telo, ktoré nechceme. Okrem iného je to aj účinná detoxikácia nášho tela.

• Avokádové vajcia

A ako raňajky odporúčame vajcia a avokádo. Potraviny samé o sebe majú nevyhnutné zloženie látok, ktoré telo potrebuje. Vajcia a avokádo sú tiež prospešné pre štíhlu líniu, takže sa nemusíte obávať, že by to bola tuková raňajky, ktorá by vám veľa pár libier ráno. Avokádo sa však môže konzumovať v priebehu dňa, a to nielen ráno alebo večer. Je to jedinečné jedlo, ktoré je vhodné pridať do akéhokoľvek jedla.