Krásna dekorácia v podobe šípok

S jesenným obdobím prichádza tiež očarujúce farebnosť prírody. Listy stromov sa nám krásne sfarbujú a šípovej kríky sú vysadené krásnymi červenými plodmi. Kto by nechcel aspoň kúsok tejto nádhery mať doma len pre seba?

Z šípok si nemusíme urobiť len čaj, ale tiež jedinečnú výzdobu do bytu či domu. Nemusíte sa báť, nie je to nič zložité a zvládne to snáď každá z nás. Vytvoríme si každý svoj originál, ktorý u nikoho iného nenájdeme a budú nám ho všetci obdivovať. No čo viac si priať?

Veniec nielen na stôl

Ak ste milovníčkou vianočných vencov, neváhajte a vytvorte si aj jeden jesenný. Stačí si nazbierať dostatočné množstvo šípok, farebných listov. V papiernictvo alebo tiež kvetinárstva kúpite polystyrénový veniec. Veľkosť vence záleží na vás. Stačí si vziať tavnú pištoľ a prilepovať šípky vedľa šípok a ďalšie vami zvolenej jesenné ozdoby. Veniec mi môžete zavesiť ako na dvere, tak len položiť na stôl.

Len tak do vázy

Či máte doma veľkú vázu, nie je na škodu si natrhať rovno celé vetvy posiate šípky. Tieto vetvičky potom dať do vysokej vázy. Taká to váza vám krásne zdobia zabudnuté rohy miestnosti či tmavé zákutia chodieb. Do vázy môžete tiež pridať nejakú tú vetvu s farebným lístím. Ak je váza sklenená môžete ju vyplniť napríklad len z polovice gaštany.

Truhlík

Kto si potrpí na výzdobu za oknami, nesmie zabudnúť na originálne jesenné kvetináč. Dnes zoženiete mnoho druhov rôznych drevených debničiek, stačí si len vybrať ten pravý pre vás. Ak takýto nájdete, postup už bude jednoduchý. Do truhlíka vložte hlinu a postupne zapichujte vetvičky so šípkami či farebnými listami.