Kontrast ako moderné novinka v oblasti bývania

Ak vás už omrzela vaša domácnosť a už vás nebaví farebná kombinácia treba obývačky, nie je to hneď dôvod ku sťahovanie do nového bytu. Stačí podniknúť drobné úpravy alebo rovno veľké zmeny. Povolajte si partiu svojich kamarátok, nech priloží ruku k dielu, a začnite s maľovaním.

Pre ženy je vždy dôležité, aby boli „in“. Preto sa obzerá na módne trendy, a to aj v bývaní. V súčasnej dobe sa opäť po rebríčku najobľúbenejších a najmodernejších farebných kombinácií vyšplhala skupina čiernej, bielej a šedej farby. Tesne za nimi je ale dobieha partie hnedej, béžovej a bielej. Jedná sa o nadčasové kombinácie, ktoré úplne pohltili chvíľkovú modernu skrývajúci sa v pestrofarebných stenách. Už je dávno preč doba, kedy bolo populárne mať dve steny spálne také a zvyšné dve makovej. Teraz vedie čistota farieb!

Vymaľovanie sa ale často nezdá byť tou zmenou, ktorú potrebujete. Veľakrát sa teda stáva, že spoločne s novou farbou miestnosti príde aj nový nábytok. U výbere nábytku by sme mali mať vždy na pamäti to, akú farbu sme si v danom izbe zvolili. Nie je dobré kupovať napríklad modrý gauč k hnedému obývačke. Voľte podobné, ak nie rovnakej farby. K bielym stenám čierny či sivý nábytok bude ideálnym riešením.

To moderné spočíva v kontraste

Keďže sú obľúbené farby, ktoré na niekoho môžu pôsobiť nudne, stal sa hitom kontrast. Pokiaľ zvolíte kombináciu čiernej a bielej, miestnosť doslova rozbite jedným či dvoma červenými prvkami (najlepšie napríklad červeným dámskym stolíkom alebo kreslom). Ak zvolíte hnedú kombináciu, v izbe by mohla uchvátiť žltá alebo oranžová farba. Kontrast sa stal hitom modernej doby a stále rastie jeho popularita. Dalo by sa povedať, že u kontrastu ide o prvý dojem, ktorý sa k vám dostaví vo chvíli, keď vojdete do nejakej miestnosti. Seba i svojej návštevy potrebujete uchvátiť, nie je sklamať nudným vzhľadom. S kontrastom si môžete byť istí, že zakaždým, keď vstúpite do obývačky, budete nadšení, spokojní a prekvapení.