Kaktusové figy pozitívne ovplyvňujú zdravie. Ako?

Ľudské zdravie možno posilniť mnohými spôsobmi. Zatiaľ čo niektorí ľudia sa spoliehajú na bylinky, iní sa snažia posilniť svoje zdravie netradičnými spôsobmi, napríklad kaktusovými figami. Toto exotické ovocie je dostupné už dlhší čas, najmä počas vianočných sviatkov, keď sa pulty supermarketov plnia produktmi, ktoré sú inak počas roka nedostupné. Keď sa blíži sviatočné obdobie, namiesto ananásov dajte zelenú týmto plodom, ktoré vás veľmi príjemne prekvapia.

Čo sú kaktusové figy?

Exotického ovocia je na trhu viac než dosť, a to je v poriadku. Každý z nich prináša potrebné vitamíny a minerály, ktoré potrebujeme na každodenné fungovanie. Okrem spomínaného ananásu sa však stretávame aj s kaktusovými figami. Ale aké sú?

Hovorím o plodoch takzvanej opuncie. Je to bežná rastlina, ktorú môžete vidieť v prírode. Plody majú oválny tvar a môžu dosahovať veľkosť až desať centimetrov. Môžu mať žltú, zelenú alebo dokonca červenú farbu.

Ako kaktusové figy prospievajú zdraviu?

Prečo by ste však mali toto nezvyčajné exotické ovocie zaradiť do svojho jedálnička? Dôvodov je niekoľko. Predovšetkým poskytujú dobrú dávku vitamínu C. Ide o dôležitého pomocníka, ktorý dokáže z imunitného systému urobiť pevný rytiersky pancier, cez ktorý neprechádza žiadny vírus ani baktéria.

Okrem vitamínu C kaktusová figovník dodáva do tela aj vitamín B. Spolu so všetkými látkami, ktoré obsahuje, pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi, reguluje krvný lak a pomáha ho znižovať, ak je vysoký.

Chráni tiež sliznicu žalúdka. Exotické ovocie tiež prispieva k hladkému fungovaniu tráviaceho traktu.