Jaké příznaky poukazují na cukrovku?

Možno o tom neviete, ale napríklad práve vy trpíte cukrovkou. Nemusíte ju mať v génoch, s cukrovkou sa mnohí ľudia nerodia, skrátka ju dostanú počas plynúcich rokov. Ide o ochorenie, ktoré je spôsobené z nadmiery konzumácie sladkého. V súčasnej dobe je to pomerne časté ochorenie, o ktorom sa však hovorí, že počas neho človek plne nežije. Človek je stále kontrolovaný, musí ísť len to, čo môže, NaviTM si musí pravidelne kontrolovať cukor a nie vždy sa prebudí tak, že je mu do smiechu. V každom prípade, ako už bolo spomenuté, nejde o ochorenie, s ktorým by ste sa museli priamo narodiť. Toto ochorenie môžete získať.

Aby ste ale včas rozoznali cukrovku od inej choroby a aby ste jej mohli začať včas liečiť, prezradíme vám, aké príznaky sú pre cukrovku typické.

Zmení sa vám farba kože

Jedným z vôbec prvých príznakov nastupujúcej cukrovky je zmena farby kože. Väčšinou sa sfarbí zadná strana krku, a to tmavo. Avšak je to naozaj len príklad, k zmene farby môže dôjsť aj na iných miestach tela. Dôvodom je jav zvaný akantóza, počas ktorého sa stráca citlivosť na hormón, ktorý sa v tele využíva na reguláciu glukózy v krvi.

Túžba po spánku

Ak pozorujete, že by ste neustále spali, potom je pravdepodobne niečo zle. Neustála únava a zvýšená spavosť môže poukazovať na viacero chorôb, ostatne radí sa k nim tiež cukrovka. Ak spávate viac ako hodinu aj počas dňa, potom pravdepodobne trpíte cukrovkou a zájdite si radšej k lekárovi, ktorý vám túto domnienku buď vyvráti, alebo naopak potvrdí.

Brnenie v nohách

Alebo lepšie povedané – podivný pocit v nohách. To je tiež častý symptóm nastupujúcej cukrovky. Tí, ktorí cukrovkou trpia, určite potvrdí, že pociťovali alebo stále pociťujú zvláštne brnenie v nohách, niekedy stratí citlivosť v nohách, prípadne trpia zhoršenou koordináciou.