Jablčný ocot na vlasy: ako pomáha?

Mať vlasy krásne, plné síl. To je prianie nejedného človeka. Aj preto v obchodoch s kozmetickými produktmi nechávame hotový majland, bohužiaľ rad prostriedkov sľubujúcich naozaj krásnu hrivu nefunguje. Ponúka sa otázka, čo teda zaručene pomáha? Ako sa radovať z naozaj krásnych vlasov, ktorými sa budeme chváliť všade naokolo? Odpoveďou je jablčný ocot na vlasy, ktorý s nimi urobí hotové zázraky.

Jablčný ocot nielen do šalátov

Jablkový ocot na vlasy? Pýtate sa. Áno, nejedná sa o žiadny špeciálny výrobok, je to skrátka tradičné ingrediencie pridávajúce sa bežne do šalátov alebo podobných dobrôt. Len málokto by si však pomyslel, že práve táto surovina dokáže vlasom dodať lesk, minimalizovať vypadávanie vlasov a že ich pekne vyčistí. Okrem toho odstraňuje lupiny, upokojuje svrbiacu pokožku a ničí všetky baktérie, ktoré môžu vo vlasoch robiť paseku.

A tým by zoznam vlasom prospešných benefitov jablčného octu ani zďaleka nekončil.

Šampón, ktorý stojí pár korún

Jablčný ocot na vlasy úplne nahradí bežný šampón, ktorý často sľubuje iba zlomok toho, čo už bolo povedané. Ide navyše o úplne prírodného pomocníka, ktorý okrem spomínaných podporuje krvný obeh v malých krvných kapilárach, napomáha predchádzať infekciám a vyrovnáva vlasovú pokožku pH.

Ako už bolo spomenuté, je tiež skvelým bojovníkom proti lupinám. Tento problém bohužiaľ trápi nejedného človeka a veľkou mierou znižuje ľudské sebavedomie, preto sa s ním naučte konečne zatočiť tým, že jablčný ocot pridáte do svojej každodennej starostlivosti o vlasy.

Vytvorte si jedinečnú kúru

Aby ste vlasom dopriali hotové kúpele, odporúčame si pripraviť jedinečnú kúru na vlasy. Zmiešajte šálku vody s tromi lyžicami jablčného octu av tomto kúpeli vlasy umyte. Spravidla sa týmto elixírom vlasy ešte splachujú po umytí bežným šampónom.