Interiérové trendy 2021. Čo sa nosí vo svete bývania?

Zariadiť si príbytok podľa posledných módnych trendov nie je nič ľahké. Ak však sledujete dianie vo svete bývania, možno je pre vás chodenie s módou úplne prirodzené. Ak túžite po zmene alebo chcete svoj príbytok nejako spestriť, oplatí sa poznať interiérové ​​trendy tohto roka. Aj keď nám do konca roka zostáva iba niekoľko mesiacov, s nižšie uvedenými hitmi môžete počítať aj na budúci rok.

Prútený a ratanový nábytok ako nádych nostalgie i exotiky

Pri výbere nábytku by sa vaša pozornosť mala upnúť na prútený a ratanový nábytok. Hovoríme o jedinečných kusoch, ktoré vnáša do domácnosti nielen krapet nostalgie, ale aj exotiku. Presne také krásne druhy nábytku totiž nájdete aj v hoteloch, keď sa vydáte k moru na dovolenku.

Prírodné materiály všeobecne sú veľkým trendom. Ak ste však premýšľali nad tým, ako ich zakomponovať do svojho príbytku, teraz už poznáte odpoveď na vašu pokladanou otázku.

Prírodné materiály sú hitom

Tým sme napokon naťukli ďalší interiérový trend tohto roku, ktorým sú prírodné materiály ako také. Dostávajú sa do popredia už aj vo svete módy a bolo len otázkou času, kedy prídu aj do sveta bývania.

Prírodné materiály však voľte nielen pri výbere nábytku, ale aj keď hľadáte ideálny bytový textil. Namiesto polyesteru alebo elastanu či iných syntetických látok dajte prednosť bavlne, ktorá je navyše príjemná na dotyk a nedráždi pokožku.

Zelené skrinky do každej kuchyne

Poďme sa na malú chvíľku presunúť do kuchyne, kde má svoje čestné miesto zelená farba. Ak ste v poslednom čase uvažovali nad tým, že do novej kuchyne budete investovať, zelená je stávkou na istotu. Presne to je totiž v kurze a presne v tomto odtieni si nechajte vyrobiť skrinky na mieru, ktoré budú ukrývať riad i potraviny.

Na mysli však nemáme tmavé odtiene farieb, ale skôr svetlejšie, hlbšie odtiene, ktoré možno ľahko skombinovať s bielou alebo béžovou.