Hľadáte novú sedačku? Poradíme vám pri výbere novej

Sedačky už nie sú také kvalitné, ako bývavali. Častokrát sa pri jej výbere necháme zlákať jej dizajnom, no funkčnosť a kvalitu materiálov prehliadame.

Ak práve hľadáte novú sedačku do vašej obývačky, poradíme vám, ako si vybrať novú, aby ste s ňou boli spokojní.

Veľkosť

Pri výbere sedačky by sme si okrem cien mali všímať najmä jej veľkosť. Dôležité je aj vedieť, aké veľké sú vaše obývacie priestory a aké veľké sú priestory, do ktorých plánujete umiestniť novú sedačku. Najviac sa predávajú rohové sedačky, menej už klasické pohovky.

Rohové sedačky vám ale pomôžu ušetriť priestor a zároveň vám poskytnú viac miesta na sedenie. Odporúčame vám ich dávať do klasických rozmerov obývačiek (tých panelákových).

Poťah

Nová sedačka, aby vám vydržala, musí mať okrem pevnej konštrukcie aj kvalitný poťah. Poťah sa musí ľahko udržiavať, musí byť nárazuvzdorný, oteruvzdorný. Odporúčame vám klasické kožené sedačky, poprípade tie vyrobené z mikroplyšu a mikrovlákna. Sú kvalitné a vydržia vám pomere dlho. Otestovať si kvality látky môžete aj pomocou metódy Martindale. Táto metóda vám pomôže pri výbere látky sedacej súpravy. Zisťuje sa oteruvzdornosť materiálu.

Koža zase krásne vynikne na obrovských účkových sedačkách v rodinných domoch, poprípade v kanceláriách. Sedačke z ekokože sa ale vyhnite. Tá začne rýchlo praskať a sedačka sa stane prakticky nepoužiteľná.

Farba

Odporúčajú sa skôr neutrálne odtiene – sivá, hnedá, béžová, čierna. Tieto farby sú ľahko kombinovateľné s akýmikoľvek doplnkami v domácnosti. Farebné sedačky sú pekné, ale horšie sa vám potom budú vyberať doplnky do obývačky. Výber je samozrejme na vás.

Ak sa vám ale páči minimalizmus, resp. škandinávsky štýl, odporúčame neutrálne odtiene.

Dúfame, že vám tieto praktické rady uľahčia výber novej sedacej súpravy. Nevšímajte si len farbu a cenu, ale sústreďte sa na dôležitejšie veci.