Francúzsko a čo ste o nej možno nevedeli

Patríte medzi ľudí, ktorí teraz veľmi aktívne cestujú s prstom na mape, pretože to jednoducho inak nejde? Potom vás možno bude zaujímať aj to, čo sa deje v jednotlivých krajinách alebo aké atrakcie ponúkajú vaše obľúbené alebo najobľúbenejšie destinácie. Vezmite si napríklad Francúzsko – krajinu zamilovaných, ktorá je jednou z najromantickejších krajín vôbec. Je na zozname želaní mnohých ľudí. Len málokto však vie niekoľko pikantných faktov o krajine, ktorú charakterizuje najmä Eiffelova veža.

Bezpečný sex je v školách najvyššou prioritou

Veľmi zaujímavé je, že bezpečný sex je vo francúzskych školách prioritou. Francúzi si dobre uvedomujú, že sexuálna výchova je v dnešnom svete nevyhnutnosťou. A nerobia si ilúzie, že mladí ľudia žijú v celibáte. Naopak, k situácii pristupujú veľmi triezvo, a preto sa ich snažia povzbudiť k bezpečnému sexu inštalovaním automatov na prezervatívy v školách. Tie sa nachádzajú vo viac ako 96 % škôl vo Francúzsku.

Ľudovít XIX. vládol len 20 minút

Ak by sme sa na chvíľu ponorili do francúzskej histórie, našli by sme panovníka, ktorý vládol všetkému len dvadsať minút. Nie je žiadnym tajomstvom, že na francúzskom tróne bolo mnoho panovníkov, ale Ľudovít XIX., ktorý vládol krajine len dvadsať minút, sa zapísal do histórie. Počas týchto niekoľkých minút však iba zvažoval, či má alebo nemá odovzdať trón svojmu synovcovi. Nakoniec to však urobil a k samotnému vládnutiu sa nikdy nedostal.

Potraviny nekončia v kontajneroch

Veľmi zaujímavé je, že potraviny nekončia v kontajneroch. Aspoň nie tie, ktoré predávajú supermarkety a ktoré sa nakoniec nepredávajú. Týmto krokom krajina rieši obrovské plytvanie potravinami, ktoré je dlhodobým problémom. Francúzsko sa stalo vôbec prvou krajinou, ktorá niečo podobné zaviedla, a rozhodla sa tak radikálne a rozhodne bojovať proti celosvetovému problému. Pýtate sa, čo teda supermarkety robia so svojím tovarom? Posielajú ich na charitu alebo rôznym organizáciám.