Fascinujúce informácie, ktoré ste možno nevedeli o Japonsku

Rozhodli ste sa vycestovať za hranice? V takom prípade máte na výber z mnohých najrôznejších destinácií. K najatraktívnejším cieľom patrí dlhú dobu Japonsko, ktoré láka nielen na vysokú úroveň života a technológie, ale aj na tunajšie pamiatky, pokojné miesta a samozrejme na gastronómiu, pre ktorú je typické sushi, ktoré u nás chutí krapet inak ako práve v ďalekom Japonsku. Ak však mierite do Japonska, mali by ste si o tejto krajine zistiť niečo viac. Tak to napokon funguje aj v prípade cestovania do iných destinácií. Nikdy sa nevypláca jazdiť bez informácií.

Keďže si však môžete kúpiť sprievodcu Japonskom, máme pre vás skôr niečo zaujímavé, čo vám papieroví ani elektronickí sprievodcovia neprezradia.

Zaujímavosti o Japonsku

  • Vedeli ste, že tancovanie po polnoci bolo v Japonsku ešte donedávna zakázané? Akýsi zlom prišiel až pred šiestimi rokmi, kedy sa zrušila platnosť zákona, ktorý bol platný od roku 1948.
  • Vedeli ste, že tunajšia vlaková doprava je úplne presná? Pokiaľ dôjde k oneskoreniu, dôjde k vydaniu ospravedlnení. Tunajšia úplne presná vlaková doprava je až hrozivá, na druhú stranu sa jedná o jedno z najrýchlejších cestovaní vôbec.
  • Vedeli ste, že v Japonsku nenarazíte na okrúhle melóny? V posledných rokoch je istým hitom pestovať ich v hranatom prevedení.
  • Vedeli ste, že Japonci trávia veľa svojho voľného času v mačacích kaviarňach? Dôvodom toho je fakt, že im prenajímatelia často nedovoľujú kupovať si domácich miláčikov, a tak sa chodia upokojovať a túliť sa so zvieratami práve do kaviarní.
  • Vedeli ste, že spanie v práci je v Japonsku považované za symbol odovzdanosti svojmu zamestnaniu? Inými slovami za spánok nebudete pokarhaní, ale na druhú stranu budete skôr pochválení.
  • Vedeli ste, že Japonci spotrebujú oveľa viac papiera na komiksy ako na toaletný papier? Komiksy, ako dobrodružné, tak romantické, sú skrátka v Japonsku veľmi obľúbené.