Exkluzívne švajčiarske strediská, kde si najlepšie zalyžovať

Aj keď už jar vyťahuje svoje pazúriky, mali by sme si stále užiť snehu, ktorý sa síce pomaly topí na českých vrcholkoch hôr, ale netopí sa ešte v zahraničí, kde si napokon zalyžujete oveľa lepšie ako v Českej republike. Ak ste vášniví lyžiari, odporúčame vyjsť si do jedného zo švajčiarskych stredísk, ktoré ponúkajú naozaj veľký luxus. Do Švajčiarska sa jazdí za lyžovaním pravidelne, málokto ale vie, že sa tu nachádzajú najluxusnejšie lyžiarske strediská sveta. Viete, aká sa k nim radí?

Pokiaľ si chcete zalyžovať na zaujímavom, nezabudnuteľnom mieste, mali by ste si vyjsť do Švajčiarska, kde rozhodne zažite lyžovanie ako nikdy predtým. Prinášame vám pár tipov na najluxusnejšie lyžiarske strediská, ktoré môžete vidieť na vlastné oči a zažiť na vlastnej koži.

St. Moritz

Jedným z lyžiarskych stredísk je aj stredisko St. Moritz, ktoré je možné popísať dvoma slovami, a síce prepych a luxus. O tomto lyžiarskom stredisku ste určite počuli, je to ideálne lyžiarske stredisko hlavne pre bohatých. Nájdete ho na východe Švajčiarska, a to konkrétne v Graubundene, ktoré hraničí s Talianskom.

Lyžiarske stredisko St. Moritz je známe tým, že tu nemusíte tráviť svoju dovolenku iba na lyžiach, ale že môžete oživiť svoj šatník v tunajších nákupných centrách. Okrem toho môžete skočiť tandemový zoskok alebo sa pozrieť na konské záprahy.

Courchevel

Pokiaľ sa vám nepáči či vám nepadlo do oka lyžiarske stredisko St. Moritz, odporúčame zamieriť do iného švajčiarskeho strediska, ktorým je stredisko Courchevel. Jedná sa o lyžiarske stredisko, ktoré je vyhľadávané hlavne svetovou smotánkou a škálou bohatých ľudí.

Opäť to tu nie je iba o lyžovaní, ale aj vás tu čaká fantastický gurmánsky zážitok v reštauráciách, ktoré získali michellinskú hviezdu. Nezabudnite sa do takýchto noblesných reštaurácií pekne obliecť, nech medzi svetovú smotánku a bohatých podnikateľov zapadnete a nebudete vyčnievať.