Dámy, viete, ako si správne žehliť vlasy?

K životu každej ženy patrí aj rana, počas ktorých sa takzvane „skultúrňuje“. Počas rán sa ženy líčia, upravujú si vlasy, aby vyzerali k svetu a aby sa za nimi hocikto otočil. V prípade, že patríte k ženám, ktoré si každý deň žehlia vlasy, ponúka sa otázka, či žehlíte svoje vlasy správne. Predsa len vlasy žehlením trpia, to je jasná a známa vec, ale trpí hlavne vo chvíli, keď sa pri žehlení vlasov dopúšťate niekoľkých chýb. Akých? Prezraďme si najčastejšie chyby pri žehlení vlasov, kvôli ktorým vlasy nevyzerajú zdravo ani lesklo.

Žehličky na vlasy sa stali súčasťou skrášľujúcej výbavy každej ženy. Používajú ju nielen ženy s kučeravými vlasmi, ale aj ženy s vlasmi rovnými. Bez úpravy vlasov žehličkou na vlasy by neopustila dom nejedna žena. Prezraďme si však chyby, ktorých sa nejedna žena dopúšťa v súvislosti so žehlením vlasov.

Nepoužívajú sa ochranné prostriedky na vlasy

Bohužiaľ máloktorá žena používa ochranné prostriedky na vlasy. Tie naozaj nie sú iba pre parádu, ale používať by sa skutočne mali. Môžete tým predchádzať polámaniu vlasov, môžete tým tiež predchádzať vysušeniu vlasov a vlasovej pokožky. Také olejíčky a iné ochranné prostriedky vlasy vyživujú a rozžiaria ich.

Používate žehličku vo chvíli, keď vlasy nie sú suché

Základné pravidlo pri žehlení vlasov je, že sa žehlička použije až vo chvíli, keď sú vlasy dokonale suché a nie sú mokré. Mnohé ženy žijú bohužiaľ v domnení, že keď si trochu mokré vlasy prejdete žehličkou, nič sa nestane, lenže to je samozrejme omyl. Vlasy si týmto môžete natrvalo poškodiť. Vlasy môžu začať krepovatieť a už ich nedáte späť do formy.

Používate prehriatu žehličku

Ďalšou chybou je, keď používate prehriatu žehličku. Perfektného výsledku nedosiahnete len vtedy, keď žehlička sviští na plné obrátky. Stačí využiť aj nižší stupeň, pre vlasy to navyše nebude taký šok a nebudú vyzerať zmožene.