Čo ste možno nevedeli o Thajsku

Thajsko je v posledných rokoch destináciou číslo jedna. Je atraktívny z mnohých uhlov a nemôžeme sa čudovať tomu, prečo sem toľko ľudí jazdí. Pokiaľ sa už nemôžete dočkať dovolenky tu, alebo ak si chcete o Thajsku zistiť niečo naviac, poďme si prezradiť niekoľko skvelých zaujímavostí, o ktorých ste nemali ani tušenie. Zaujímavosti sú až takého rázu, že vás postavia zo stoličky!

Tridsať stupňov je pre tunajší bod mrazu

Thajsko je známe tým, že tu kolujú skutočne príjemne vysoké teploty. Teda, príjemne, pre nás je to možno až priveľa. Obvykle sa totiž pohybujú okolo tridsiatich stupňov Celzia. Tunajší ľudia sú však zvyknutí na teplejšie podnebie a dalo by sa povedať, že keď teplota spadne pod tridsať, mrznú. Za teplé obdobie sa považuje až okamih, keď teplota dosiahne tridsaťpäť stupňov Celzia.

V súvislosti s rastom teploty sa však spája aj rast vlhkosti. A to je väčšinou ten dôvod, ktorý marí väčšinu vonkajších (a nielen vonkajších) aktivít.

Cestovanie podľa mincí

Keď sa vám dostanú do rúk tunajšie mince, rozhodne by ste po nich nemali šliapať. Naopak sa na ne pozerajte a cestujte podľa nich. Thajské mince znamenajú vyobrazenie miest, ktoré stoja za navštívenie. Fungujú na rovnakej báze aj tunajšie bankovky.

Avšak ak podľa nich nechcete cestovať, napriek tomu sa po nich nešliape. Najmä nie po tých, na ktorých je vyobrazený kráľ. Za také zneuctenie by vám totiž mohlo hroziť až väzenie.

Práve odtiaľ pochádza Red Bull

Vedeli ste, že Thajsko je presne tou krajinou, ktorá „dáva krídla”? Respektíve stojí za nápojom, ktorý presne tento efekt sľubuje. Áno, myslíte si správne, pokiaľ pomýšľate na Red Bull – energetický drink, ktorého televízne reklamy sa nám skvel zapísali do pamäti.

Len málokto vie, že keď nastupoval tento drink na západný trh, zohral tu veľkú rolu jeden Rakúšan. Ten totiž chuť drinku popísal ako liek proti pásmovej chorobe, neskôr sa z neho dokonca stal spolumajiteľ firmy.