Čo nezabudnúť navštíviť pri návšteve Paríža?

Ak sa vydávate na dovolenku s priateľkou, rozhodne vás najskôr zaujíma to, kam sa vydať pozrieť. Ponúkajú sa najrôznejšie romantické výlety do prírody, kde je mnoho vodopádov a iných krásnych miest, kde sa napríklad o ruku žiada úplne senzačne! Pokiaľ však túžite po niečom úplne inom a celkom jedinečne romantickom, zamierte do zahraničia, pretože niektoré miesta sú doslova synonymom romantiky.

Ide napríklad o talianske mesto Benátky. Gondola je ojedinelá a je úplne fenomenálna, pretože práve ona dýcha už akýmsi kúzlom, vďaka ktorému vás prehovorí bez toho, aby hovorila, úplne k akémukoľvek gestu. Niet sa čomu čudovať, keď odtiaľ odchádza mnoho ľudí zasnúbených, aj keď pôvodne o zásnubách nebola ani reč.

Benátky však nie sú jediné miesto, ktoré patrí k tým najromantickejším. Svoj titul najromantickejšieho miesta na svete si stále necháva pre seba Paríž, ktorý je krásny nielen svojimi pamiatkami a romantickými výhľadmi, ale hlavne aj svojim jedlom, vínom, ľuďmi a módou, ktorá je najznámejšia na celom svete.

Ak sa teda do Paríža vydávate, nezabudnite na niektoré miesta, ktoré stoja za to vidieť a ktoré sú hlavnými zastávkami, keď sa v tomto meste módy a lásky ocitnete. Aké sú to?

Eiffelova veža je to, prečo sa do Paríža jazdí

Ak nejazdia do Paríža zamilované páry, potom sú to tí, ktorí chcú na vlastné oči vidieť Eiffelovu vežu, ktorá je jasnou parížskou dominantou. Je vysoká cez tristo dvadsaťštyri metrov a je to skutočný symbol nielen tohto mesta, ale celého Francúzska.

Sacré Coeur – a máte Paríž na dlani

Ďalšou povestne známou pamiatkou je rozhodne bazilika svätého srdca, a to Sacré Coeur. Stojí na vrchole samotného Montmartru. Radí sa k tým najpôsobivejším parížskym dominantám, z ktorých sa dá vidieť naozaj nádherne na celé mesto – hovorí sa, že zrazu máme Paríž ako na dlani.