Čo je to waw kúrenie a jeho výhody a nevýhody

Vykurovacia sezóna je v plnom prúde. A zatiaľ čo niektorí sú so svojim vykurovacím zariadením spokojní, iní na ňom nachádzajú množstvo múch. Pokiaľ zvažujete kúpu nového vykurovacieho opatrenia, ponúka sa takzvané waw kúrenie, ktoré tiež môžete poznať ako lokálne plynové vykurovacie zariadenia. Ľudovo sa tiež prezýva wawky a jedná sa o spojenie úsporného a dizajnového radiátora. Aby bolo vaše rozhodovanie naozaj optimálne a boli ste oboznámení so všetkými skutočnosťami, prezraďme si výhody a nevýhody, ktoré sa tohto zariadenia týkajú.

Hit v mnohých rodinách

Že ste o waw kúrení zatiaľ nepočuli? To je zvláštne, ak vezmeme do úvahy to, že sa jedná o doslova hit v mnohých rodinách. V súčasnej dobe sa týmto riešením kúri prakticky v každej tretej rodine. Takzvané wawky nahrádzajú predovšetkým tradičné plynové kotly, ktoré je potrebné od roku 2022 vymeniť za ekologickejšiu alternatívu.

V súčasnej dobe sa vďaka zvyšujúcemu sa dopytu rastie aj ponuka tohto riešenia. Nové typy disponujú odvodom spalín do komína, avšak je nutné, aby bol postavený zodpovedajúci komín, ktorý následne bude podrobený pravidelným revíziám.

Výhody waw kúrenie

Pokiaľ nad týmto riešením uvažujete, poďme si spomenúť výhody, ktoré waw kúrenie má. Predovšetkým stoja za zmienku náklady, ktoré sú oproti iným plynovým kotlom oveľa nižšie. Samotné obstaranie človeka naozaj nezruinuje, rovnako tak náklady na nutné rozvody plynu nie sú nijako drastické.

Podľa odborníkov je toto riešenie ideálne napríklad do chát a chalúp, prípadne aj do dielní, ktoré často navštevujete a kde vytvárate najrôznejšie jedinečné výrobky.

Nevýhody waw kúrenie

Ak by sme mali spomenúť temnejšie stránky tohto riešenia, spomenieme nutnosť mať dostatočný vonkajší prívod vzduchu. Iba interiérový nestačí. A aj keď s pomocou termostatu budete môcť regulovať teplotu, nebude možné ohrievať vodu alebo waw kúrenie kombinovať s inými vykurovacími prvkami v domácnosti.