Čistá sedačka je základ

Súčasťou každej domácnosti je pohodlná sedačka. Sedačku môžeme nazvať takým srdcom domova. Trávime na ňu veľa času. Sedacia súprava nám slúži ako k odpočinku, tak aj k príjemnému posedeniu s rodinou či kamarátmi.

Vďaka početnosti jej používania dochádza k zašpineniu. Každý to určite pozná, tam niekomu spadne niečo z chlebíka, tam zase dieťatko odložia desiatu a problém je na svete. Preto je treba už pri kúpe dobre zvážiť materiál, z ktorého je sedacia súprava vyrobená. Sedačka by vám mala byť materiálovo príjemná, ale tiež by to mal byť materiál, ktorý sa ľahko čistí.

Na trhu nájdeme mnoho materiálu, z ktorých si môžeme vyberať. Poďme sa na ne pozrieť.

Bavlna

Tieto poťahy sú jedny z najnáročnejších na údržbu a čistenie. Chemickému čistenia je potrebné sa vyhnúť oblúkom, mohlo by vám vybieliť farbu alebo poškodiť látku. Čo je veľmi nežiaduce výsledok. Preto sa pri výbere, čistiacich prostriedkov, zamerajte na prostriedky pre prírodné látky. Ak si nie ste istí výberom, nebojte sa obrátiť na špecialistov, ktorí vám sedačku prídu, vyčisti až domov.

Koža

Tieto kožené sedačky sa radí k najdrahším. Keď sa rozhodnete do sedačky toľko investovať, je jasné, že chcete, aby vám vydržala čo najdlhšie a vyzerala stále ako nová. Väčšinou vám už pri nákupe sedačky predajcovia odporučí ten pravý prostriedok, ktorým sa treba sedačku pravidelne ošetrovať. Na bežné nečistoty postačí čistý navlhčenú handričku.

Mikroplyš

Tieto sedačky sa dajú skvele vyčistiť snáď od všetkých škvŕn, ktoré sa vám môžu podariť urobiť. Nevýhodou je, že tento materiál zadržiava prach a ostatné nečistoty. Preto odporúča čistiť túto sedačku častejšie mokrú variantom.