Čím vyšperkovať spálni?

Spálňa je oáza pokoja. Práve do tejto miestnosti sa tešíme po dlhom, náročnom dni, práve tu trávime svoj všetok čas, keď sme chorí. Spálňa by na nás jednoznačne mala pôsobiť príjemne, nie nezariadený alebo neútulne. Ak z vašej spálne máte pocit, že je neútulná, nezariadené a či na vás nepôsobí príjemne, mali by ste s tým niečo urobiť, konkrétne by ste mali svoju spálňu trochu vyšperkovať. Mať len nábytok v spálni, to naozaj nestačí. Je nutné investovať aj do bytových doplnkov, ktoré síce v spálni uvidíte len vy, ale práve vám musí prísť spálne príjemná. 

Ak sa pýtate, ako takú spálňu vyšperkovať, máme niekoľko tipov. Jednotlivé tipy sú samozrejme veľmi moderné a nadčasové, nemusíte sa báť, že by ste investovali do krámov, ktoré onedlho 

vyhodíte, ak sa budete držať našich rád. Tak čím teda spálňu vyšperkovať, čo nám pomôže urobiť zo spálne oázu pokoja, v ktorej sa budeme cítiť príjemne a dobre? 

Obrazy hrajú veľkú úlohu 

Nič nevyzerá menej zariadený ako miestnosť, kde nie sú obrazy. Obrazy sú skrátka súčasťou každej izby, bez nich je miestnosť neútulná a nepríjemná. Aj spálne by mala byť plná obrazov. Nevoľte však kadejaké obrazmi. Myslite na to, že spálňa by mala byť predovšetkým príjemná, cez to nejde vlak. Neinvestujte teda do takých obrazov, ktoré vo vás vzbudzujú nepokoj a ktoré vás nenechajú spať. 

Nevhodné sú napríklad dráždivé a výrazné obrazy plné abstrakcie, vhodné sú na druhú stranu upokojujúce obrazy krajiny alebo prípadne obrazy miest alebo zvierat, ktoré väčšinou sú veľmi vkusne spracované. 

Cestovné koberčeky, dečky, kožušinky 

Spálňa je tiež miesto, kde by malo byť neustále teplo. Pokiaľ je v spálni zima, nebudete tam spať, to je jasná vec. Okrem klasických perín si svoju spálňu vybavte potrebné takými cestovné koberčeky, ktoré napokon môžu neskôr slúžiť len a len ako dekorácia. V prípade, že sa ochladí, môžete cestovné koberčeky využiť pre zahriatie. 

Prikrývky a deky nie sú to jediné, čo zo spálne urobí moderné miesto. Aj kožušinky budú hrať do kariet. Buď si ich môžete dať cez kreslo v spálni alebo k posteli, aby ste každé ráno šliapol do mäkkého.