Chcete byť krásna na fotkách? Zbavte sa chýb pri pózovanie

Najmä ženy chcú mať plné sociálne siete krásnymi fotkami, na ktorých im to pristane. Je však pravdou, že mnohé ženy na fotkách nevyzerajú tak, ako by chceli. Často obviňujú fotografov, avšak je pravdou, že fotografi za to nemôžu. Chyba je hlavne v pózovanie, čo si mnohé ženy neuvedomujú. To, ako žena pózuje, je naozaj veľmi dôležité. Keď je človek strnulý, vyzerá kŕčovito a hrbí sa, to je to najhoršie, čo sa môže stať. Navyše na fotkách ide vidieť aj tá vnútorná nepohoda, ktorá v mnohých ľuďoch drieme. Aby ste teda odteraz vyzerali na fotkách naozaj k svetu, prezradíme vám, akých chýb sa pri pózovanie vyvarovať.

Pozor na kŕčovitý výraz

Aj keby ste boli nalíčenie naozaj perfektne a dokonale, ak budete mať na fotke kŕčovitý výraz, potom fotka nikdy nebude pekná. Mnohí ľudia sa núti do úsmevu, čo však na fotkách pôsobí falošne. Ak nemáte chuť sa smiať, nesmejte sa. Dobrý fotograf si aj s týmto poradia. Radšej sa tvárte vážne, ak sa vážne tváriť chcete.

Aký je váš postoj?

Ponúka sa tiež otázka, aký je váš postoj na fotografiách? Kým muži sa často nedokážu uvoľniť a pôsobí príliš strnulo, ženy majú ten istý problém. Aby však fotky boli naozaj krásne, človek sa musí uvoľniť. Aj keby mali stáť na jednej nohe, aby sa im do tváre vrátil úsmev a strnulosť prešla.

Volí zlé oblečenie

Častým problémom, prečo na fotografiách nevyzerajú ženy tak pekne, ako chcú, je často voľba zlého oblečenie. Nie je to ani tak o tom, aké konkrétne kúsky majú ľudia na sebe, ale je to skôr o tom, akú farbu oblečenia na sebe majú. Práve farba oblečenia sa totiž odráža v ich tvári. Síce by si človek mal vziať na fotenie takú farbu, v ktorej sa cítia dobre, ale treba si uvedomiť, že čiernu farbu si niekedy berieme z toho dôvodu, že sa cítime smutne – a ono sa to napokon potom prejaví aj na fotke, tento náš vnútorný osobné smútok.