Bylinky na prečistenie čriev. Aké pomáhajú?

Ľudské telo dostáva prakticky denne poriadne zabrať. Najmä čo sa stravy týka. Aby vám skôr alebo neskôr telo alebo nejaký orgán nevypovedali svoju službu, oplatí sa raz za čas svoje črevá prečistiť. Nemusíte nutne pristupovať k detoxikácii, stačí staviť na bylinky, na ktoré sa vsádza už od nepamäti. Potvrdzujú to naše babičky, ktoré bylinkám verili a dodnes veria.

Najskôr si nachystajte potrebné bylinky

Než sa pustíte do celkového prečisťovania čriev, musíte si nachystať potrebné bylinky. Nemôžete v tomto prípade variť z vody. Ponúka sa však otázka, ktoré bylinky sú kľúčové? Zmiešajte si semená kôpru, fenikel, koriander, rascu a aníz. Presne s týmito bylinkami sa môžete do boja so znečistenými črevami vydať.

Zmes byliniek sa potom zriedi z päťdesiatich mililitry obyčajnej vody a zapijú sa rovnakým množstvom vody čistej. Spoločne prečistia nielen črevá, ale tiež vyliečia žalúdok a napomôžu k prirodzenému prečisteniu pečene.

Druhý deň je povolené ľahké jedlo

Máte za sebou prvý deň bylinkovej očisty? Nasleduje deň druhý, kedy si môžete dopriať ľahké jedlo. To vám dodá potrebnú silu a tiež dobrú náladu, ktorú v týchto dňoch najviac potrebujete. Ostatne ľahké jedlo nie je nijako v rozpore s celkovou očistou, do ktorej ste spustili.

Opäť stavte na prichystanú bylinkovú zmes, ktorú opäť nasypete do päťdesiatich mililitrov obyčajnej vody. K tomuto kroku musí dôjsť rovno štyrikrát denne, a to o ôsmej ráno, o pol jedenástej dopoludnia, potom potom o jednej ao tretej hodine dopoludnia.

A čo tretí deň?

Tretí deň sa tiež aplikuje čistiaci klystír. Po prvom klystíre sa pije až 200 ml zemiakovej šťavy (ideálne surové pochádzajúce z ružových zemiakov). Tento nápoj sa ďalej pije počas siedmich dní po skončení očisty. Spravidla v dopoludňajších hodinách.

Po siedmich dňoch sa môže zemiaková šťava nahradiť mrkvovou alebo jablčnou zmesou, spestrené môžu byť aj o šťavu z červenej repy.