Balayage je tohtoročným trendom, ako na neho?

Chystáte sa na návštevu ku kaderníkovi? Nechajte sa inšpirovať najviac trendy vlasovými farbami tohto roku. Možno už ste počuli o technike balayage, ktorá vznikla vo Francúzsku a spočíva vo zvýrazňovaní jednotlivých pramienkov farbou bez ich oddeľovania, čím vznikajú rôzne intenzívne odtiene. A práve balayage je tento rok v kurze.

Teplá blond

Farba, ktorá preslávila balayage, je bezpochyby blond. Tento rok sa však upúšťa od studených odtieňov a namiesto toho sa kaderníci snažia vytvoriť efekt prameňov vyšúchaných slnkom. Najviac vynikne na prírodných brunetách, kde bude pripomínať zlaté stužky vinúce sa v kaskádach dole. Tento štýl je veľmi nenáročný na údržbu, veľmi pravdepodobne budete potrebovať zvýraznenie iba párkrát do roka.

Balayage nemusí vytvárať len ostrý kontrast, naopak – pokiaľ nie ste pripravení na výraznú zmenu, rozdiel medzi farbami môže byť aj minimálny. Navyše sa môžu zafarbovať len veľmi tenké pramienky. Odrasty nie sú takmer znateľné, a preto môžete s kľudom po sezóne zmeniť štýl, pokiaľ vám nebude tento vyhovovať.

Niečo pre brunety

Krásne balayage možno vytvoriť aj z iných farieb ako z blonďavej. Brunetky môžu vyskúšať zvýraznenie prameňov svetlejšou, zlatistou hnedou farbou pripomínajúcou karamel. Pristane zvlneným vlasom, ktorým opticky pridá objem. Za vyskúšanie stoja aj teplé medené odtiene, ktoré všeobecne vyžadujú menšiu starostlivosť.

Gaštanová farba vlasov pristane takmer všetkým ženám a zaručene pritiahne pozornosť. Aby ste sa vyhli fádnemu odtieňu, zvýraznite vlasy zlatistými alebo jahodovými odleskami. Nebojte sa ale ani klasickej blond s medenými podtónmi.

Pre odvážnych

Trúfate si na výraznejšiu zmenu a nebojíte sa ani vyšších nárokov na údržbu a častejších návštev kaderníka? Nechajte si vytvoriť výrazné balayage z pestrých farieb, ako je červená alebo modrá, ale aj fialová, ktorá je všeobecne trendom tohtoročnej sezóny. Vlasy by sa mali čo najviac lesknúť, čím dodáte svojmu účesu nádych luxusu.