Ako zistiť výkupnú cenu auta?

Dnes si bez automobilu väčšina ľudí nedokáže život predstaviť. Ale čo v prípade, keď naše staré auto dosluhuje? Kam sa obrátiť a ako ho predať tak, aby sme neodišli s prázdnym vreckom? V tomto článku vám poradíme, ako ľahko zistíte cenu vášho moto miláčika.

Ako postupovať v prípade, že chceme predať auto?

Máte viac možností. Jednou z nich je podať si inzerát či obísť niekoľko autobazárov. Lenže obe možnosti majú skôr svoje nevýhody ako výhody, a hlavne vám prirobia veľa vrások na čele. Ak sa chcete zbaviť starostí s predajom a získať najvýhodnejšiu cenu za vaše dosluhujúce vozidlo, obráťte pozornosť na výkup vozidiel na internete, a razom svet dostane opäť žiarivé farby. Profesionáli totiž všetku prácu odvedú za vás.

Aké doklady budete potrebovať

Na vás bude iba vyplniť na nete nezáväzný dopytový formulár, ktorý je už predvyplnený a vy len rôznymi kľučkami zaškrtnete svoje údaje. Vezmete si k ruke veľký a malý technický preukaz a do internetového formulára podľa nich doplníte typ a model vozidla, jeho vek, výkon motora, druh karosérie a typ paliva. Nezabudnite uviesť aj dôležitý údaj, a to je počet najazdených kilometrov.

Pripojte aj fotografie vášho automobilu

Než formulár odošlete, nahrajte do súboru pre lepšiu prehľadnosť aj niekoľko fotografií vášho vozidla. Dodajte vaše kontaktné údaje a potom už jedným klikom odošlite firme, ktorá pre vás pripraví takmer okamžite výhodnú cenovú ponuku. A to bez obávaných skrytých poplatkov. Preto hľadajte výkup vozidiel s tradíciou na trhu, čo je známka kvality a profesionality, a hlavne taká firma má za sebou množstvo spokojných zákazníkov.

Pre výkup auta nie je prekážkou, ani keď má vaše vozidlo trochu pokrčený úsmev, ale výkup búraných áut sa rieši individuálne. Rovnako tak nie je dôvodom odmietnutia aj keď máte auto v lízingu, len treba poznať zostatkovú cenu.