Ako zakomponovať kvety do interiéru?

Vdýchnuť príbytku život a istú porciu elegancie. Je to aj váš cieľ, ktorý chcete v interiéri dosiahnuť? Je potrebné zakomponovať kvety, ktoré presne tento efekt vedia docieliť. Nemusíte si nimi vyzdobiť len okenné parapety, možností ako zútulniť interiér je viac než dosť. Čo treba urobiť takú kvetinovú stenu, do ktorej sa zamilujete vždy, keď okolo nej prejdete?

Kvetinová stena nielen do vyššej bytov a miestností

Mnohí ľudia sú toho názoru, že kvetinové steny musia byť naozaj vysoké. Lenže kvetinové steny je možné vybudovať aj v menšej bytovej jednotke alebo malej miestnosti rodinného domu. Keď sa rozhodnete pre toto riešenie, automaticky tým zlepšíte celkovú klímu v interiéri. Nie je tajomstvom, že izbové rastliny fungujú podobne ako čističky vzduchu, iba sú do istej miery lacnejšie.

Kvetinová stena môže byť kombináciou kvitnúcich aj nekvitnúcich kvetov. Môžete investovať do drobných koniferov, ale aj do bonsajov alebo menších zakrpatených paliem. Alebo snáď zvolíte plazivé brečtany, ktoré sú po stránke údržby a starostlivosti úplne nenáročné?

Kvety zaveste do voľných kútov miestností

Máte pocit, že sa vám kvety do interiéru už nezmestia? Každý váš roh je zaplnený, na policiach nie je miesto? Ponúka sa možnosť zavesiť kvetináče do rohov miestností. Stačí mať jeden alebo dva závesné kvetináče, ktorými zvelebíte rohy príbytku.

Ide o skvelé riešenie napríklad pre tých, ktorí milujú minimalistické bývanie a ktorí chcú izbové rastliny umiestniť do interiéru so značnou porciou jemnosti a ľahkosti. V súčasnej dobe sú obľúbené hlavne takzvané kokedamy, ktoré vnesú aj štipku exotiky.

Machové obrazy do moderných bytov

Alebo si môžete vyzdobiť kvetmi svoje prázdne múry. Pokiaľ sa vám nepáčia živé obrazy, z ktorých kvety vystupujú, môžete staviť iba na jemné, machové obrazy, ktoré sú decentnejším riešením prvého spomínaného.

Aj keď sa jedná o trochu drahšiu alternatívu toho, ako kvety vniesť do domácnosti, na druhú stranu vydržia dlhé roky.