Ako sa zbaviť suchej pokožky hlavy?

Každá žena má iné problémy. Kým niektorú trápia mastné vlasy, iné trápi zase suchá pokožka hlavy, s ktorou sa musí zatočiť čo najskôr. Suchá pokožka hlavne trápi majiteľky suchých vlasov, pokožka je málo hydratovaná, môže navyše spôsobiť lupiny, ktoré sú nevzhľadné a nepekné. Preto je potrebné sa čo najskôr suchej pokožky hlavy zbaviť. Lenže viete, ako s ňou bojovať?

Existuje mnoho spôsobov, rád, trikov a tipov, ako bojovať so suchou pokožkou hlavy. Vybrali sme niekoľko rád, ktoré sú naozaj nad zlato.

Pivo sa len nepije, pivo bojuje aj proti suchej pokožke hlavy

Ak vás trápi suchá pokožka hlavy, ponúka sa otázka, či máte doma pivo. Ak áno, nevypite ho, ale vezmite si ho ako pomocníka na suchú pokožku hlavy. Pivo je totiž označované za prírodný kondicionér, preto ho použite namiesto bežného kondicionéru a sledujte výsledky. Nie je nijako škodlivý vlasom, naopak so suchou pokožkou hlavy naozaj rýchlo zatočí.

Skúste to s tea tree olejom

Určite ste už počuli o takzvanom tea tree oleji. Jedná sa o olejček, ktorý dokáže zatočiť tak s akné, tak s pupienky, opary aj so suchou pokožkou hlavy. Takzvaný tea tree olej kúpite v lekárňach za pár korún, má antibakteriálne a tiež hydratačné vlastnosti. Používajte ho namiesto klasického olejčeka, ktorý si do vlasov dávate, prípadne ho pridajte do šampónu alebo kondicionéru, aby ste ho nespotrebovali zrazu tak moc a aby ste ho zároveň čo najviac dostali na pokožku hlavy.

Nepoužívajte chémiu

Ak je suchá pokožka svrbivá, vyhnite sa chémiu. Nepoužívajte žiadne chemické produkty na vlasy, vyhnite sa lakom aj tužidlům, samozrejme si počas doby, kedy vás bude suchá pokožka svrbieť, vyhnite tiež farbenie vlasov. Farby na vlasy môžu suchú pokožku hlavy ešte viac podráždiť a boj s ňou zrazu bude o niečo ťažšie.