Ako sa zbaviť nepríjemného hmyzu v domácnosti?

Či je leto alebo zima, vašu domácnosť môžu okupovať nepríjemní hostia. Hovoríme konkrétne o hmyze, ktorý sa najviac objavuje v domácnostiach počas leta. Nikde sa však nepíše, že pavúky alebo iný hmyz do domácnosti počas zimy ani nepláchne. Ak sa aktuálne musíte denne stretávať s týmito nevítanými hosťami, určite si kladiete otázku, ako na nich. Čo na ne platí? Ako im zabrániť?

Na každý druh hmyzu skrátka platí niečo iné. Čo sa týka spomínaných pavúkov, tie rozhodne nezabíjajte, pretože by vám to neprinieslo práve šťastie. Navyše pavúky sú na vašej strane. Do svojich pavučín chytajú muchy aj otravné komáre. Sú teda vašimi spojencami. Ich množeniu môžete zabrániť napríklad tak, že by ste pravidelne vymetali pavučiny v rohoch miestností.

Ako skoncovať s mravcami?

Veľkým problémom sú bezpochyby mravce. Tí našu domácnosť okupujú hlavne počas leta, kedy máme neustále dvere dokorán. Aby bol boj proti mravcom úspešný, je potrebné im zalepiť všetky ich cestičky.

Bojovať s nimi možno aj s pomocou byliniek, ktoré ich odpudzujú. Konkrétne hovoríme o mäte, eukalyptu, tiež o bazalke alebo o levandule. Ich silná vôňa im skrátka nie je dvakrát sympatická. Čo im však taktiež úprimne vadí, tak je klinček a ďalej potom káva či iné silne aromatické korenie.

Ako skoncovať s komármi?

Čo sa týka komárov, s nimi to nie je práve jednoduché. Čo však na ne platí, tak je levanduľa. Levanduľa je všeobecne známa ako odpudzovač všetkého hmyzu. Okrem komárov vám tak pomôže aj s iným otravným hmyzom, ktorý vás okupuje v domácnosti.

Okrem levandule je tiež efektívnym bojovníkom aj medovka. Tá je svojou vôňou človeku veľmi sympatická, ale komáre ju nemajú práve v láske. Skôr sa od nej drží pekne ďalej. Rovnako efektívnou bylinkou je aj šalvia, ktorá okrem iného zaháňa čierne myšlienky.