Ako sa zbaviť fľakov na koberci?

Každý vo svojej domácnosti preferuje niečo iné. Väčšina ľudí sa zameriava predovšetkým na to, aby mala moderné farebné kombinácie, ktoré sa aktuálne nosí. Bohužiaľ však na druhej strane nemyslí na to, že takému bytu väčšinou chýba zabývanosť a isté zrnko súkromie. Preto ľudí túto situáciu rieši tak, že si do svojej domácnosti zaobstarávajú najrôznejšie fotografie alebo napríklad kvety, ktoré domácnosť tiež do istej miery zútulnia. Niektorí si zariaďujú svoju vlastnú domácnosť podľa toho, ako sa im to páči – čo je asi najlepší spôsob, aj keď aj na modernosť by sa malo do istej miery hľadieť. Väčšinou dávajú do kuchyne dlažbu rovnako ako do kúpeľne, ale do obývacej izby nevedia, čo majú dať – či lino alebo koberec. Lino je samozrejme lepšie pre údržbu, ale koberec je zase opäť trochu útulnejší a hlavne nemusíte nosiť papučky, ale príjemne sa chodí hlavne boso. 

Ak si však zvolíte koberec do svojej domácnosti, potom sa nie je čomu diviť, keď sa musíte hlavne postarať o údržbu. Veľakrát sa totiž stane, že sa na koberec vyleje napríklad červené víno alebo iný nápoj, ktorý ide naozaj ťažko odstrániť. Koberec je však potrebný predovšetkým dobre čistiť. Raz za čas je nutné dať koberec do čistiarne, inokedy však sú stačí babské rady, ktoré sú úplne zázračné. 

Čo babské rady radia? 

Ak sa rozhodnete nečistiť koberec rôznymi chemickými prípravkami, ako sme zvyknutí z rôznych televíznych reklám, ktoré nás skrátka lákajú ku kúpe. Lenže nie je potrebné utrácať za drahé prípravky, ale stačí využiť naozaj suroviny, ktoré máte doma. Medzi účinné prvky patrí rozhodne soľ. Pokiaľ si posolíte koberec a necháte ju pôsobiť cez noc a potom ju vysajete, dočkáte sa úplne vyčisteného koberca. Pre naprostej vyčistenie vám bude fungovať aj kyslá kapusta, ktorým posypete koberec a necháte pôsobiť. Potom kapustu zametiete a vysajete zvyšok.