Ako sa vyhnúť žehleniu

Ak neznášate žehlenie, využite praktické rady pre skladanie, sušenie a zaujímavé tipy, kedy nebudete žehličku potrebovať. Žehlenie patrí medzi neobľúbené domáce práce. Hrbiť sa nad doskou a riešiť každý pokrčený záhyb nepatrí medzi obľúbené činnosti.Pokud nepatríte k tým gazdinkám, ktoré majú žehlenie ako odpočinok pri televízii, môžete sa naučiť správne bielizeň sušiť a skladať, aby sme ho nemuseli žehliť. Otáčky pri žmýkaní, kedy nastavíte program na 1200 otáčok, urobia z niektorých materiálov doslova žuvačky. Bielizeň perte na nižšie otáčky a potom ho dobre pri vešaní pretrepte. Každý kus otočte pred alebo po praní naruby a umiestnite kolíčky do švůnebo až na okraj oblečenie. Vo chvíli, keď tričko uschne, potom nespoznáte, kde bolo pripevnené.

Šetrné sušičky a umenie skladania

Bielizeň musíte dobre vyhladiť. Svetríky a ostatné jemné kusy uložte na kvalitné a širšie ramienka, alebo je sušte na uteráku na plocho, nech sa nepokrčia. Semišová sedačka, kam rozprestrite večer bielizeň a uhladíme, dokáže, že máte do rána aj vyžehlené. Zo sušičky vytiahnete mäkké a suché bielizeň. Moderné sušičky sú vybavené senzormi, ktoré postrážia celý proces a ideálne vlhkosť. Celý program sa vypne vo chvíli, keď je bielizeň ideálne suché, aby ste ho len dobre poskladali a materiál sa vám v bubne nezmačkal.Když niečo potrebujete vyžehliť, môžete to dať na chvíľu do sušičky a vybrať voňavé a nadýchané. Záclony, košele aj posteľnú bielizeň.

Vychytávky, čo vám pomôžu

Skladanie je hotové umenie. Keď tričká i nohavice dobre uhladíte a potom naskladáte do komínov, môžete žehličku zahodiť. Zložené bielizeň dajte do spodnej časti a tlakom ostatného prádla sa pekne uhladí. Základom sú tiež košeľa z nekrčivého materiálu, ktoré usušíte na ramienku a máte hotovo. Kupujte kvalitný prací prášok aj aviváž a vaša bielizeň bude prevoňané, mäkšia a menej zmačkané.Nakupujte si posteľnú bielizeň z nekrčivého materiálu, ako je krep a nekrčivý satén. Nehádžte usušené veci do koša a nežehlite je druhý deň, keď je bielizeň totálne Rozžuvané. Zložte a uložte ho do skrine, a ak chcete mať čisté svedomie, zložte veci do kocky a ľahko potom prežehlite jednu stranu, čo bohato postačí.