Ako sa na jar av lete starať o nechty?

Zimné počasie je už za nami, môžeme sa s veľkou pompou chystať na leto. Ako sa počas teplých mesiacov správne starať o naše pazúriky, aby boli pevné a žiarili zdravím?

Voda, a vysušuje

To je ale binec. Voda nás má hydratovať, nie vysušovať. Bohužiaľ dlhý pobyt vo vode dokáže veľmi oslabiť našu kožu aj nechtové lôžko. Nebojte sa preto používať hydratačný krém na ruky aj niekoľkokrát denne. Starostlivosť sa vám oplatí. Koža na rukách bude vláčna, nie napätá. Nechty budú žiariť zdravím. Niektoré hydratačné masky si dokonca môžete zaobstarať v drogérii aj s rukavicami. Tie si po nanesení krému jednoducho nasaďte a počkajte 15 minút, až sa krém dostane do pokožky.

Pitný režim pre nechty?

Tiež sa niekedy pristihnete, že úplne kašlete na pitný režim? V letných mesiacoch sa radšej zamerajte na to, aby sa vám to nestávalo. Ruky sú totiž stále vystavené vplyvom okolia, ktoré ich vysušujú. Hydratácia z vonkajšieho aj vnútorného prostredia sa jednoducho a jednoducho hodí. Minimum sú dva litre denne. Zvládate?

Ako je to s lakmi

Laky na nechty nie sú práve svojim zložením priaznivé pre zdravie našich nechtov. Obsahujú totiž nebezpečné rozpúšťadlá, ktoré sa postarajú o ešte väčšie vysušenie kože. Vysušené nechtové lôžko je následne ešte náchylnejšie na kožné choroby, lámavosť nechtov, alebo dehydratáciu a praskliny. Namiesto lakov by ste radšej v lete mali používať vyživujúce sérum. A keď už to musí byť, tak vyberajte kvalitné laky, s čo najmenším počtom chemikálií. Niektoré laky majú dokonca hydratačné látky vo svojom zložení.

Ochranné rukavice

Nemôžete si predstaviť letné obdobie bez zahradničení? Výborne. Táto vášeň je krásna a prospešná. Ale svoje ruky si radšej počas záhradných radovánok zakryte rukavicami. Ochráni vás od chemikálií aj vysušenej kože.

V lete sa oplatí nechtom venovať väčšiu starostlivosť ako zvyšok roka. Budú pevné a budú žiariť zdravím!