Ako prebudiť lenivý metabolizmus? Pomôže pohyb aj správna strava

Ak sa vám nedarí dosiahnuť vašej ideálnej hmotnosti, a pritom máte pocit, že preto robíte všetko, teda pravidelne sa hýbete a nepodceňuje ani stravovanie, môže byť na vine aj spomalený metabolizmus. Existuje rad receptov, ako spaľovanie a látkovej výmene trochu pomôcť.

Netradičné pohybová aktivita vás nabudí

Pravidelne cvičíte a pritom nechudnete. Možno, že si vaše telo už zvyklo na určitý druh pohybu a dosiahlo v ňom svojich limitov. Váha sa jednoducho zastaví a ďalej už dole nejde. Ako ďalej? Zvoľte občas nejakú netradičné pohybovú aktivitu, ktorú ste doteraz nikdy neskúšali. Chodíte na aerobik a plávať? Dajte si napríklad kruhový tréning alebo si choďte zabehať. Nabudíte svoje telo k ďalšiemu spaľovaniu. Potom sa môžete zase vrátiť k svojmu obľúbenému cvičenia. Občasná zmena ale neškodí. Tiež si môžete dať už ráno krátkou rozcvičku nalačno, ktorá vám rozprúdi krv. Športujte tiež na čerstvom vzduchu, kde spaľujete lepšie a rýchlejšie. Je dokonca dokázané, že aj slnečné žiarenie má vplyv na rozhýbanie metabolizmu.

Pomáha čistá voda i ostré korenie

Dostatok tekutín je dôležitý. Doprajte si pohár vlažnej čistej neperlivej vody pred jedlom, ktorá nabudí a čiastočne aj zasýti váš tráviaci systém. Nezjete toľko jedla a žalúdok aj črevá sa dobre pripraví na trávenie. Môžete pridať aj kvapku citróna, ktorý v ľudskom tele pôsobí doslova ako účinný čistič. Veľmi priaznivé pôsobí na látkovú výmenu aj niektoré druhy nápojov. Napríklad zelený čaj vedci označujú za vynikajúceho pomocníka pri spaľovaní. Vhodným jedlom tiež naštartujete látkovú výmenu. Vláknina v zelenine je výborná na peristaltiku čriev. Tiež korenie a ostrejšie jedlá uvoľní teplo, zahrejú vnútorné orgány a ľahšie sa potom odbúrava tuk. Polievky sú výborné, avšak bez zápražky. Výborne pôsobí v chladnejších dňoch, kedy zahriatím nabudí telo k činnosti.