Ako na krásnu a mladú pleť?

Obávate sa toho, že jedného dňa budete musieť kývnuť k botoxovému zákroku? Neobávajte sa tejto chvíle, stačí, keď sa teraz o svoju pleť budete starať tak, ako by ste správne mali. Väčšina žien bohužiaľ starostlivosť o pleť zanedbáva, čím sa pravdepodobnosť budúceho botoxu zvyšuje. Poďme si teda povedať, čo urobiť pre to, aby nám krásna a mladá pleť „vydržala” čo najdlhšie.

Masáže tváre nepodceňujte

Možno na vás neustále zo všetkých strán vyskakujú reklamy, aké je dobré si kúpiť taký ten studený kameň menom gua sha. A možno si hovoríte, že vám taký kameň nemôže s vašou pleťou pomôcť. Veď je to kameň. V skutočnosti však masáže, ktoré sa s jeho pomocou praktizujú, môžu výrazne ovplyvniť vzhľad vašej tváre.

Len málokto si uvedomuje, že našu tvár zdobí rovno niekoľko desiatok svalov. A rovnako ako iné svaly na tele, aj u týchto platí, že tým viac ich precvičujete, tým viac sú silnejšie a pevnejšie. Preto nemusíte nutne kupovať kameň, ale stačí vám masáže ručné, ktoré budete aplikovať napríklad v rámci tvárovej jogy.

Tvárová jóga ako trend posledných rokov

A tým sa dostávame k ďalšiemu bodu, a síce k tvárovej joge, ktorá si kladie za cieľ posilniť práve tie svaly v tvári, ktoré inak trpia. Tým, že budete praktizovať tento typ cvičenia, dokážete z tváre odstrániť a vyplaviť odpadové látky, zároveň tým zrýchliť metabolizmus a tiež posilniť kontúry tváre.

V súčasnej dobe existuje množstvo kurzov, ktoré môžete v rámci tvárovej jogy vyskúšať. Na vrásky v okolí úst napríklad pomáha to, keď pusu otvoríte do písmena O a vyčkáte 7x 7 sekúnd.

Vhodná kozmetika je alfou aj omegou

A samozrejme nesmieme zabúdať na vhodnú kozmetiku, ktorá je vôbec tým najdôležitejším. Vďaka aplikovaniu správnej kozmetiky sa vyhnete zákrokom kozmetickej chirurgie a radu nie príliš žiadaných ošetrení.