Ako ľahko udržať poriadok vo svojom šatníku

Ak strávite pred skriňou pol hodiny vyberaním outfitu do práce, je niečo vo vašom šatníku zle. Treba si urobiť vo svojej šatníkovej skrini poriadok. Predstavte si šatník uprataný a s pevným poriadkom. Šatník, kde všetko má svoje pevné miesto a vy nemusíte zápasiť s ramienkami vždy, keď do nej chcete čokoľvek pridať, je veľká výhoda. Veci by mali byť vidieť. Keď si občas šatník upracete, určite nestačíte zízať, čo objavíte v zadných policiach. Zíde z očí, zíde z mysle. Všetky tie kúsky, čo nechcete vyhodiť, nikdy nevidíte a taky vôbec nenosíte. Jediné riešenie je so vecou zbaviť. Nechajte si veci, ktoré naozaj nutne potrebujete alebo ktoré vážne zbožňujete a nosíte. Môžete poslať aj veci ďalej. Všetko, čo sa musí žehliť a vy to nikdy neurobíte, dajte do bazáru alebo do zberne šatstva. Nič si ale nekupujte.

Zahoďte sentiment

Šaty z prvého rande so svojím manželom a kabát po babičke hoďte do popolnice. Spomienky sú v srdci a v hlave, nepoužívajte sentiment ako výhovorku. Vytvorte si prázdninovú krabicu plnú plaviek, slamených klobúkov a žabiek, ktoré nosíte len na dovolenku. Oblečenie na významné udalosti, rovnako ako letné oblečenie k moru, šaty na ples alebo do divadla, ktoré moc často nenosíte, dajte bokom. Všetko toto oblečenie, ktoré si sem tam vezmete naozaj len na nejakú udalosť, zabaľte do krabíc alebo do veľkého vaku na oblečenie a uložte ho niekam mimo vašu každodennú nosenú garderóbu, napríklad do nástavcov.

Čistota, ochrana a jednoduchosť

Jednou z výhod, ktoré upratané šatne prináša, je to, že sa o svoje oblečenie konečne dokážete už vždy náležite postarať. Až sa zbavíte toho všetkého, čo vám tam prekáža, všetkého, čoho sa už dlho zbaviť chcete, poriadne svoje poličky aj šatníková skriňa vytrite a vložte do nej pár sáčkov s riadnou ochranou proti moliam. Vyhnite sa radšej drôtovým ramienkam, ktorá tá môžu vaše oblečenie dosť zničiť. Umelá sa často lámu. Tá drevená síce zaberajú viac miesta, ale to už teraz máte a táto ramienka vám dlho vydrží. Už nikdy nenechajte svoju šatňu zase skĺznuť do toho stavu, v akom bola. Pravidelne robte menšie upratovanie, nech nemusíte zase za rok absolvovať to isté.