Ako docieliť dokonalého make-upu?

O dokonalom make-upu, ktorý by vydržal celý deň, sníva každá žena. Ženy chcú, aby sa ranné investície času do líčenia vyplatila a aby išla vidieť po celý deň, bohužiaľ denne sa vracia z práce sklamané. Ak patríte práve k týmto ženám, problém môže byť v produktoch, ktoré používate. Mnohé lacné produkty, ktoré zoženiete v drogériách, sú predurčené na to, aby vydržali skutočne krátko. Samozrejme nájdete aj pomerne kvalitné produkty v drogériách sídliacich na každom rohu, ale musíte hľadať a skúšať. Zaručenou kvalitou sú make-upy známych značiek, ktoré možno kúpiť v parfumériách či podobných obchodoch.

Problém ale nemusí spočívať len v samotných produktoch. Problémom môže byť nanášaní make-upu. Položte si ruku na srdce a odpovedzte si otázku, či si make-up nanášate tak, ako by sa malo správne? Ak nie, otázkou je, ako sa make-up správne nanáša tak, aby vydržal po celý deň?

Nanášajte hubkou alebo štetcom

Mnohé ženy robia jeden zásadný problém, a síce nanáša svoj make-up rúk, respektíve prsty. Takéto nanášanie je skutočne to najhoršie, ktorého sa môžu ženy dopustiť. Ak sa nanáša make-up rúk, nikdy sa nedostane do všetkých kútov tváre. Vytvorí sa na tvári nepríjemné línie, ktoré chcete neskôr zmyť, tým však poškodíte celý pracne nanášaný make-up.

Aby sa make-up dostal do všetkých kútov tváre a aby vám teda zostal vo svojej dokonalej podobe dlhšiu dobu, nanášajte svoj make-up pomocou štetca alebo hubky. S hubkami je nanášanie rýchlejší, sa štetčeky však ďaleko kvalitnejší.

Používajte viac produktov

Aby ste dosiahli vysnívaného dlhotrvajúceho mejkapu, je potrebné používať viac produktov ako obyčajný make-up. S dokonalým dlhotrvajúcim make-upom môžu korektory, ďalej tiež rozjasňovače a púdre, ktoré make-up zafixujú, aby vydržal po celý deň. Opäť platí, že sa oplatí do takých produktov investovať, ale možno nájsť kvalitné produkty aj v drogériách a za skvelú cenu. Len je potreba pátrať a skúšať.