Ako dieťa naučiť na detskú ohrádku

Detská ohrádka naozaj nie je nič zlé, aj keď to teda mnohí rodičia zaryto tvrdia. Holt každý rodič si na rôzne veci robí svoje názory. Avšak aj odborníci sa zhodujú na tom, že detská ohrádka môže dieťa naučiť dvom veciam, a síce samostatnosti a aj trpezlivosti. A to sú v oboch prípadoch vlastnosti, ktoré sa mu budú hodiť aj v dospelom živote.

Pokiaľ uvažujete nad kúpou detskej ohrádky, mali by ste vyberať z skôr pevnejších prevedení, ktoré sú z dreva alebo z pevného plastu. Rozhodne nekupujte ohrádku sieťovanú, v ktorej sa dieťa nebude môcť postaviť. V takej ohrádke ho to skutočne nebude baviť a vy sa tak stále budete musieť za dieťaťom oháňať.

Že ste kúpili presne takú ohrádku, akú odporúčame? Ale napriek tomu ste sa nestretli so záujmom zo strany dieťaťa? Potom pre vás máme niekoľko tipov, ako naučiť dieťa na detskú ohrádku.

Nechajte ho, nech sa hrá vedľa a nech do nej nazrie

Dieťa musíte s detskou ohrádkou najskôr trochu bližšie zoznámiť. Dovoľte mu ju preskúmať ako zvonku, tak zvnútra. Nechajte ho chvíľku hrať sa pri nej, aby ju samo zaregistrovalo. Keď ohrádku zaregistruje, začne o ňu razom prejavovať záujem.

Umiestnite do ohrádky obľúbenú hračku

Ako dieťa naučiť na detskú ohrádku? Umiestnite do nej obľúbenú hračku. Tým upútate pozornosť ešte viac. Keď sa dieťa začne po hračke naťahovať, máte vyhrané. V tomto momente ho totiž môžete umiestniť do ohrádky. Chvíľku s ním však zostaňte, neviete, či sa nebude dožadovať toho, aby mohlo von. V tejto chvíli sa s ním v ohrádke hrajte a nechajte ho, nech sa na nové prostredie zvyká.

Nikdy dieťa nenúťte

Na čo by mal myslieť naozaj každý rodič, je to, aby sa dieťa nenútilo. Keď budete dieťa nútiť k tomu, aby svoj čas trávilo v ohrádke, nebude chcieť v nej byť ani jednu iba minútu. Naopak pre dieťa bude pobyt v ohrádke jednou veľkou traumou.