Ako byť krásna a štíhla už krátko po pôrode?

Pred niekoľkými týždňami ste si domov priniesla z pôrodnice bábätko. Máte s ním veľa práce. Časť nabratých kíl ste odložila v pôrodnici a teraz sa v domácnosti nezastavíte. Kmitajú okolo dieťaťa a kilogramy predsa nejdú dole tak rýchlo, ako by ste si predstavovala. Čo robiť?

Kombinujte vhodnú stravu a pohyb

Celý proces tehotenstva trval deväť mesiacov, a preto nabrané kilá nezmizne počas jediného okamihu. Je potrebné siahnuť po osvedčenom spôsobe, ako schudnúť, kombináciu vhodnej stravy a pohybu. Problém je nepravidelnosť a nedostatok času. Počas pobehovanie okolo dieťaťa nemáte čas na pravidelné jedlo, takže občas niečo v lete vyzobú.

Jedzte menšie porcie a dojčite

Nejde o to, že zjete príliš veľa, ale o nevhodnou skladbu jedla a jeho časové rozloženie. Snažte sa jesť menšie porcie. Neprejedajte sa večer. Nachystajte si jedlo na ďalší deň vo forme malých desiat z ovocia a zeleniny. Tie potom šlupna po dvoch až troch hodinách. Preto pite dostatok čistej neperlivej vody, občas minerálky a mlieko. Dojčenie tiež pomáha k prirodzenému chudnutiu. Je to skvelá diéta.

Prirodzené chudnutie sa dá urýchliť

Hormonálna procesy vo vašom tele sa postupne vracajú do normálu. Rovnakú dobu, akú ste počas tehotenstva kilogramy naberala, bude trvať ich zhadzovanie. Ovšem ak sa budete zdravo stravovať a cvičiť, môžete proces chudnutia urýchliť. V čase šestonedelia a dojčenia sa ale vyvarujte radikálnych diét.

Posilňujte panvu a brucho

Zaraďte do svojho programu pravidelné cvičenie. V prvých dňoch po pôrode sú vhodné ľahké aeróbne aktivity ako chôdza. Pomaly začnite s posilňovaním panvového svalstva. Výbornou voľbou pre začiatok sú Kegelove cviky na sťahovanie zvieracieho svalstva, ktoré by ste mali vykonávať v sériách niekoľkokrát denne. Postupne si pridávajte ďalšie cviky, napríklad jazdu na bicykli v ľahu na chrbte. S ich pomocou spevníte uvoľnené svalstvo a budete chudnúť.