Ako bojovať s pľuzgiermi pomocou babských rád

Pľuzgiere sa na našich nohách môžu objaviť z mnohých dôvodov. Zatiaľ čo niekedy sú im na vine nekvalitné topánky, inokedy vznikajú napríklad preto, že sme zdolávali skutočne dlhú túru. Nech už za ich vznikom stojí čokoľvek, stále hovoríme o bolestivé záležitosti, kedy sa vrchná časť kože oddeľuje od hlbšej časti a vytvára sa malá dutina, ktorá obsahuje takzvaný tkanivový mok alebo zápalový výpotok. keďže hovoríme o veľmi bolestivé záležitosti, je nutné proti pľuzgierom čo najskôr zakročiť.

Hlavne neprepichovať

Väčšina ľudí automaticky siaha po ihličkách a idú si pľuzgier prepichnúť. Tou základnou radou, ako vyzrieť na pľuzgiere, však je – neprepichovať. Pokiaľ sa vám pľuzgier na nohe alebo inde objavil, dajte napríklad šancu obkladom z ricínového oleja alebo jablčného octu.

Práve to sú prvé babské rady, ktoré v boji proti pľuzgierom dokážu efektívne zakročiť. Celkovo totiž pokožku zmäkčujú a účinne namiesto dezinfikujú. Ricínový olej navyše pomáha vstrebať onú tekutinu z pľuzgiere, čím sa problém vlastne úplne eliminuje.

Obyčajne neobyčajná vazelína

Čo má každý doma je vazelína. Obyčajne neobyčajná vazelína dokáže pomôcť aj v tomto prípade, nefunguje iba na suché miesta. Je tou prvou záchranou v okamihu, keď sa predsa len stane, že pľuzgier praskne. Vzniknutú ranu je nutné dezinfikovať a taktiež ju premazávať, čo všetko urobí práve ona vazelína.

Navyše pomocou vazelíny budete môcť udržiavať pokožku mastnú, pľuzgier sa tým pádom nijako nezatrhne a urýchli sa celkové hojenie.

Starý dobrý nechtík

Okrem vazelíny tiež môžete staviť na bylinky, konkrétne na starý dobrý nechtík, z ktorého si stačí urobiť odvar. Do odvaru potom namočíte napríklad vatový tampónik a priložíte na postihnuté miesto. Pľuzgier týmto spôsobom tiež niekoľkokrát denne potierajte.