Aké kvitnúce izbové rastliny vydrží aj v paneláku?

Ak bývate v panelovom dome, veľmi dobre viete, ako šialené môžu byť horúce letné mesiace. Počas letných mesiacov svieti slniečko neustále, doslova parí, v panelovom dome je tým pádom naozaj veľké teplo, až horúčava. Zatiaľ čo tí, ktorí bývajú v nízkych podlažiach, moc nepociťujú horúce letné mesiace, tí, ktorí bývajú vo štvrtom a vyššom poschodí si veľmi dobre uvedomujú, aké teploty vonku vládnu. Musí v nich totiž aj spať. A čo potom ich izbové rastliny! Tie doslova plačú s nimi. Našťastie existuje niekoľko izbových rastlín, ktoré dobre znáša aj vyhriatej panelové domy, naviac aj kvitnú.

Africká fialka

Typickou rastlinou na okenných parapetoch je africká fialka, ktorú si môžete kúpiť v mnohých farebných kombináciách. Aj keď sa táto kvetina zdá byť jemnú a chúlostivú, nie je to tak. Práve africká fialka je schopná čeliť akýmkoľvek teplotám, vydržia krásne kvitnúť po celý rok. Dokonca aj počas horúcich letných dní, kedy je v paneláku na omdletie, sa jej darí.

Ak chcete, aby vám africká fialka dobre kvitla, odporúčame nájsť vhodné stanovisko, kde bude dostatok svetla. Počas leta ju nezabudnite chrániť pred priamym slnečným svitom, pri zalievaní fialky si dajte pozor na to, aby ste jej nezalili listy. Ideálne je zalievať africkú fialku do misky, ktorá bude pod kvetináčom.

Kolopejka

Poznáte izbovú rastlinu zvanú kolopejka? Je to nenáročná sukulentná rastlina, ktorá má tendenciu v sebe zadržiavať vodu. Možno práve vďaka tomu nie je nijako chúlostivá na stanovište, znesie dokonca aj suchý vzduch. Na jej kvety nebudete musieť čakať dlho, rozkvitne vám už po štyroch týždňoch. Dokonca vám môže kvitnúť po celý rok, keď sa o ňu budete dobre starať.

Vianočná hviezda

To, že musí byť vianočné hviezda na stole len počas vianočných sviatkov, to je pekný omyl. Jedná sa o kvitnúce rastlinu, ktorá môže vašu domácnosť zdobiť po celý rok. Navyše je to rastlina, ktorej nevadí vyhriatej panelové domy počas leta, bude vám teda robiť parádu, aj keď iné rastliny boj s horúčavou vzdajú.