6 tajomstvo kráľovnej Alžbety a jej dlhovekosti

Kráľovná Alžbeta sa stala najdlhšie vládnucim monarchom na svete. Aj jej matka sa dožila úctyhodného veku, ale anglická kráľovná tento rok oslávila už 96. narodeniny a stále je na tróne. Čo stojí za jej vitalitou?

Genetická výbava je na jej strane

Dlhovekosť zdedila po svojej mamičke. Kráľovná matka sa dožila úctyhodných 101 rokov. Génom vďačíme nielen za naše zdravotné nastavenia, ale aj za vzhľad, vlastnosti a inteligenciu. Samozrejme je len na nás, či ich využijeme vo svoj prospech, alebo sa nebudeme o nič starať.

Stále v záprahu

Udalosti z pohľadu štátnika majú vždy dostatok motivácie na to, aby sme boli činní. Kráľovná zatiaľ neprestala pracovať. Angažuje sa nielen pri štátnických návštevách, ale aj pri ďalších povinnostiach. Podľa vedeckých prieskumov sa nám pri stále aktívnom živote darí oveľa pomalšie starnúť. Mozog je stále zapojený, čo je skvelé.

Nech žijú ryby!

Anglická kráľovná má v obľube ryby. Jej obľúbenou desiatou je sendvič s lososom, pokrmy z rýb sa v jej jedálničku vyskytujú skutočne často. Morské ryby často obsahujú omega-3 mastné kyseliny, ktoré znižujú riziko srdcových chorôb. Morské ryby sa starajú aj o to, aby sme náš mozog ochránili pred vznikom demencie.

Životný štýl jej môžeme závidieť

Kráľovná si nepotrpí na nezdravé jedlá. S cigaretou by ste ju videli márne, rovnako tak v oblasti konzumácie alkoholu je veľmi opatrná. Životný štýl sa na jej dlhovekosti podpisuje veľmi pozitívne. Okrem bežných režimových opatrení si kráľovná vraj tiež stráži svoj spánkový režim.

Každý deň na prechádzku

Anglická kráľovná sa snaží chodiť so svojimi psíkmi corgi každý deň na prechádzku, a to aj v takto úctyhodnom veku. Vo jej itinerári by ste naopak nenašli cvičenie vo fitku, ktorému sa naozaj nevenuje. Rada sa prechádza na koni.

Kráľovná si tiež každý deň dopraje čaj o piatej. Tu sa jedná o kvalitný zelený čaj. Ten je veľmi známym antioxidantom.